Max Verstappen moet vandaag binnen 75 minuten honderd keer hetzelfde kunstje flikken

Verstappen start als allerlaatste tegen 100 rivalen: ‘Kijk uit naar de chaos’
Foto van Daniel Cabot Kerkdijk Daniel Cabot Kerkdijk
16 sep. 2026, 12:33
16 sep. 2026, 12:33
Maak ons je Google-favoriet

Max Verstappen staat woensdag voor een van de meest curieuze uitdagingen uit zijn imposante autosportloopbaan. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 meldt zich op het roemruchte circuit van Silverstone om in een kart te stappen voor het groots opgezette evenement 'Max vs 100'. De opdracht voor de Nederlander is even helder als krankzinnig: starten vanaf de allerlaatste en 101e startplek, om vervolgens binnen dertig ronden of een tijdsbestek van maximaal 75 minuten te pogen honderd concurrenten voorbij te steken.

Normaal gesproken kruist Verstappen in een Grand Prix-weekend de degens met 21 collega-coureurs, maar op Britse bodem treft hij een overvol asfaltlint met een uiterst gevarieerd deelnemersveld. Zo bestaat de concurrentie uit een bont gezelschap van topsporters, verslaggevers, bekende internationale streamers en amateurs. De eliminatieregels zijn bikkelhard: zodra de Limburger een tegenstander inhaalt, is diens race per direct voorbij en dient diegene de baan te verlaten.

Artikel gaat verder onder video

Bekende Nederlanders en buitenlandse rivalen aan de start

Onder de honderd uitdagers die op Silverstone voor Verstappen vertrekken, bevinden zich de nodige bekende gezichten uit Nederland. Onder anderen sportpresentatrice Fresia Cousiño Arias stapt in een kart om de viervoudig wereldkampioen achter zich te houden. Ook online maker en entertainer Qucee verschijnt aan de start op de grid. Daarnaast kent de startlijst buitenlandse publiekstrekkers, zoals de Spaanse streamer TheGrefg en de Duits-Turkse ultraloper Arda Saatçi.

Aan het materiaal zal het in elk geval niet liggen: alle karts zijn technisch volkomen gelijkwaardig. Bovendien is er een minimumgewicht van 85 kilo per rijder inclusief uitrusting ingesteld, waarbij lichtere coureurs extra ballast aan boord krijgen om een gelijk speelveld te waarborgen. De honderd uitdagers genieten desondanks een belangrijk tactisch voordeel. In de eerste helft van de race mogen zij eenmalig een speciale afsnijroute benutten om de Nederlander op afstand te houden. Verstappen zelf mag pas in het tweede bedrijf van de wedstrijd over zijn eigen binnendoor-route beschikken om de jacht te openen.

Verstappen rekent op chaos en weigert excuses

Verstappen zelf bekijkt het kartspektakel met de nuchterheid die we van hem gewend zijn. "In het karten leer je alle basisvaardigheden: starts, verdedigen en inhalen. Natuurlijk heb ik een groot deel van mijn leven gekart, dus het is altijd leuk om terug te keren. Het draait erom dat je de grip van de kart begrijpt. Ik heb zoveel jaren gekart dat je er eigenlijk vanzelf weer helemaal in komt. Ik kijk er vooral naar uit om de chaos die zich voor me ontvouwt te zien", zo blikt de coureur vooruit op de strijd.

De 28-jarige Nederlander bracht zijn jeugd van zijn vierde tot zijn vijftiende fanatiek door op kartcircuits, maar beseft terdege dat het inhalen van een heel peloton geen sinecure is. "Het wordt behoorlijk hectisch, tegen honderd mensen racen wordt een zware klus. Ik heb in de afgelopen jaren niet veel gekart, vanwege de Formule 1 en mijn GT-races. Het is altijd leuk om er weer eens heen te gaan en er een leuke tijd van te maken."

Verstappen weigert zich dan ook achter een gebrek aan recente kartkilometers te verschuilen. "Ik heb van mijn vierde tot mijn vijftiende in de karts gereden, dus voor mij zijn er geen excuses om te zeggen 'oh, ik heb meer training nodig', of 'oh, ik heb meer tijd nodig'", klinkt het resoluut. "Als ik daar ben, is het gewoon een kwestie van het circuit leren kennen en wennen aan de grip van de karts, en dat is het. Veel meer kan ik niet doen, maar ik weet zeker dat sommigen van hen ook heel snel zullen zijn."

'Max vs 100' live te volgen op streamingdienst

De race op Silverstone gaat woensdag om 19.00 uur Nederlandse tijd van start. Liefhebbers die niets van de inhaalrace willen missen, kunnen vanaf 18.00 uur inschakelen bij streamingdienst Disney+, die het spektakel live uitzendt. Voor wie het liveprogramma mist, zendt ESPN 3 een dag later een herhaling van het evenement uit.

Lees meer over:

Max Verstappen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.