Max Verstappen zet Red Bull op scherp: 'Dan moeten ze het maar voelen'

Max Verstappen
© IMAGO - Max Verstappen
Foto van Daniel Cabot Kerkdijk Daniel Cabot Kerkdijk
24 mei 2026, 08:46
24 mei 2026, 08:46

Max Verstappen heeft na een teleurstellende kwalificatie voor de Grand Prix van Canada hard uitgehaald naar zijn team Red Bull Racing. De viervoudig wereldkampioen start de race in Montreal vanaf de zesde plek en is zichtbaar gefrustreerd over de afstelling van zijn RB22. Volgens de Nederlander is er tegen zijn advies in een verkeerde richting gekozen door de ingenieurs, waardoor hij nu de rekening gepresenteerd krijgt op het Circuit Gilles Villeneuve.

De moeizame zaterdag past in het beeld van het huidige Formule 1-seizoen, waarin Verstappen na de eerste raceweekenden de zevende plaats in de WK-stand bezet met 38 punten. In de kwalificatie moest hij niet alleen polesitter George Russell en de rest van de top vijf voor laten gaan, maar hield hij teamgenoot Isack Hadjar op de zevende plek slechts nipt achter zich. De achterstand op de Mercedes-coureur bedroeg ruim drie tienden van een seconde. Terwijl de concurrentie de voorste startrij bezet, worstelt de kopman van Red Bull met de balans van de nieuwe generatie auto's.

Artikel gaat verder onder video

Verstappen hekelt eigenwijze aanpak van het team

Binnen de garage van Red Bull werd er tussen de sprintrace en de kwalificatie flink gesleuteld aan de wagens. Daarbij werd er bij de auto van Verstappen een andere weg ingeslagen dan bij die van Hadjar. "We zijn met de auto een iets andere kant opgegaan", zo stelt de coureur. "Dat wilde het team. Nou, het werkte duidelijk niet zoals het moet."

Waar Verstappen normaal gesproken samen met zijn race-engineer Gianpiero Lambiase de knopen doorhakt, liet hij het team dit keer bewust begaan. "Ik heb gezegd: 'Als jullie denken dat het zo werkt, dan doen we dat'. Soms moet je het team ook maar even zijn gang laten gaan. Ik heb al zo vaak aangegeven dat dit niet de goede keuze is, dan moeten ze maar even voelen dat het inderdaad niet werkt."

Het hobbelige asfalt in Canada vormt al jaren een uitdaging voor Red Bull, en dat is met de RB22 niet anders. De coureur beklaagde zich over de manier waarop de bolide reageert op de oneffenheden in combinatie met de neerwaartse druk. "Ik denk dat ik maar een nieuwe rug ga bestellen", aldus de ex-wereldkampioen. Vorig weekend reed de coureur nog in een GT3-auto op de Nürburgring Nordschleife. "Maar dat voelt 2000 keer beter aan dan dit. Ik kan het moeilijk uitleggen. Ik nodig je graag uit om de eerste of tweede training te rijden, dan hoef ik wat minder vaak in actie te komen."

Voor de race van vanavond om 22.00 uur Nederlandse tijd houden de teams hun hart vast. De weersverwachting voorspelt veel regen, windstoten tot 36 kilometer per uur en temperaturen die niet hoger uitkomen dan 15 graden Celsius. Met de verminderde neerwaartse druk van de huidige bolides vreest Verstappen voor listige omstandigheden. "Of het gevaarlijk kan worden? Ja, dat kan best", zo blikt hij vooruit.

"Als de banden te koud zijn, is het net alsof je op ijs rijdt. In Barcelona tijdens de eerste testdagen heb ik op de full wets gereden. Dat ging nog wel, maar op dat circuit genereer je in de bochten wel meer temperatuur in je banden. Op dit circuit is dat lastig. En al helemaal als we bijvoorbeeld achter de safety car moeten rijden. Ik hoop dat het meevalt, qua weer."

Vind jij dat Red Bull altijd blind moet varen op de feedback van Verstappen?

95.0%

0.0%

5.0%

0.0%

20 stemmen

Lees meer over:

Max Verstappen

Reacties

Nog geen opmerkingen

Je moet ingelogd zijn om te reageren.