De KNVB krijgt mogelijk stevige concurrentie in de jacht op Pep Guardiola. De 55-jarige Spanjaard wordt al enige tijd genoemd als droomkandidaat om Ronald Koeman op te volgen als bondscoach van het Nederlands elftal, maar volgens La Gazzetta dello Sport heeft ook de Italiaanse voetbalbond haar zinnen gezet op de oud-trainer van Manchester City. De trainer nam in mei afscheid van de Engelse topclub en geniet momenteel van een sabbatical, waardoor hij in principe vrij is om over zijn toekomst te beslissen.
Italië is naarstig op zoek naar een nieuwe bondscoach na opnieuw een teleurstellende WK-campagne. La Squadra Azzurra grepen voor de derde keer op rij naast kwalificatie voor het wereldkampioenschap, waarna Gennaro Gattuso in maart zijn functie neerlegde. Silvio Baldini nam het stokje tijdelijk over, maar de Italiaanse bond wil nu een grote naam aanstellen om het nationale elftal nieuw leven in te blazen. Guardiola geldt daarbij als de absolute topkandidaat.
Onder leiding van de nieuwe technisch directeur Paolo Maldini en diens adviseur Leonardo is de koers van de Italiaanse voetbalbond gewijzigd. Het nieuwe duo ziet in Guardiola de ideale man om een frisse start te maken. Andere opties lijken steeds minder haalbaar. Hoewel Antonio Conte nog altijd in beeld is, neemt de kans op zijn komst af. Ook Roberto Mancini lijkt uit beeld te verdwijnen. Mocht Guardiola uiteindelijk niet beschikbaar zijn, dan staan Andrea Pirlo en Carlo Ancelotti op de lijst als alternatieve kandidaten.
Pep Guardiola naar Italië
In Nederland zien veel voetbalanalisten de komst van Guardiola als dé kans om het Nederlands elftal weer naar de absolute top te brengen. Journalist Edwin Winkels denkt daar echter anders over en acht de kans groter dat de Italiaan voor een avontuur in eigen land kiest. "Ik denk dat als Guardiola bondscoach wordt, hij dat van Italië wordt", aldus Winkels. Volgens de kenner past dat land momenteel beter bij de ambities van de clubloze trainer. "Die kan hij nog veel dieper uit de shit halen dan Oranje", zo verklaarde hij. "Hij is dol op het land en heeft er zelfs nog een paar jaar gespeeld in zijn nadagen."
Een overstap naar het internationale voetbal zou voor Guardiola wel betekenen dat hij financieel flink moet inleveren. Tijdens zijn laatste periode in Manchester verdiende hij naar verluidt ongeveer 25 miljoen euro bruto per jaar, een salaris dat zowel voor de KNVB als voor de Italiaanse voetbalbond onhaalbaar is. Toch lijkt zich een strijd tussen beide landen af te tekenen. Daarbij zou de aanwezigheid van een grote naam als Maldini in Rome mogelijk in het voordeel van Italië kunnen werken. Als de KNVB zijn droomkandidaat daadwerkelijk wil vastleggen, zal de bond dan ook snel en overtuigend moeten handelen.
Reacties
Nog geen opmerkingen
Je moet ingelogd zijn om te reageren.